Zákutia poistenia úveru
zdroj: poistovne.sk
Pri poistení úveru si dávajte pozor na podmienky vyplácania plnenia. Môžu vás prekvapiť ochranné lehoty, limity na dĺžku vyplácania poistného a výluky z poistenia.
Poisťovňa Slovenskej sporiteľne má pri poistení k úveru čakaciu lehotu v dĺžke 90 dní, ktorá sa týka iba rizika strata zamestnania.


Na zmeny v exekúciach môžu doplatiť zodpovední vlastníci
zdroj: reality SME
Majiteľov bytov, ktorí riadne uhrádzajú svoje záväzky, môžu podľa viceprezidentky Združenia bytového hospodárstva na Slovensku Anny Krajčiovej poškodiť neplatiči.

Ako sa nenechať nachytať podvodníkmi s pôžičkami
zdroj: plenkall.com  
Drvivá väčšina poskytovateľov pôžičiek sú seriózne firmy, pri ktorých sa nemáte čoho obávať. To však ani zďaleka neznamená, že spoľahlivé sú všetky.

Ako vyzerá typická podvodná pôžička?
-    vybavenie do 24 hodín
-    bez nahliadnutia do registra
-    bez potreby potvrdenia príjmu
-    bez ručenia
-    bez poplatkov
-    s nízkym úrokom
Stačí zaplatiť prvú splátku a pôžička je vaša.

Odporúčame každému, aby si overil poskytovateľa pôžičiek v registri Národnej banky Slovenska - klikni TU:
Seriózny poskytovateľ vopred informuje o postupe pri schvaľovaní pôžičky a informuje o všetkých poplatkoch a spôsobe splácania. Pozor, všímajte si najmä, čo sa bude diať ak zmeškáte termín splatnosti, aby ste neprišli o strechu nad hlavou.
Pôžička väčšinou pomôže. Pozor, môže aj veľmi ublížiť.


Päť užitočných zvykov:
Osvojte si ich a zostanete bez dlhov
zdroj: aktualne.sk
Záujem o úvery z roka na rok stúpa a v dnešnej spoločnosti už život „na dlh“ nie je ničím výnimočným. Pre väčšinu Slovákov by v opačnom prípade vlastné bývanie či auto bolo iba utópiou. Ako sa ale nedostať do platobnej neschopnosti a čím sa riadiť, aby ste svoje dlhy zvládli? Prinášame päť zvykov, ktorých osvojenie vám pomôže.

Ako zvládnuť refinancovanie spotrebných úverov
zdroj: Banky.sk
Pri refinancovaní budete banke musieť doniesť aj pár dokumentov o vašich starých záväzkoch. Pozrite si, aké poplatky vás pri refinancovaní čakajú.

Úžere je koniec: Exekútori nemôžu dlžníkom zablokovať celý účet
zdroj: Pluska
Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu Občianskeho zákonníka, ktorá ma zabrániť úžerníckym praktikám. Medzi najpodstatnejšie zmeny patrí definícia úžery aj v Občianskom zákonníku a stanovenie maximálnej odplaty za poskytnutie úveru.

Parlament definitívne schválil zmeny, ktoré sprísnia podnikanie nebankoviek
zdroj: HNonlina.sk 
Už žiadne úvery vyplácané v hotovosti, premrštené úroky či neprimerané exekúcie. Poslanci v parlamente dokončili bič na nebankové subjekty. Včera definitívne schválili zmeny v Občianskom zákonníku. Tie majú spotrebiteľov viac chrániť pred niektorými úžerníckymi praktikami.
spol. PLENKALL spĺňa všetky tieto podmienky už teraz
---------------------------------------------------

Pôžička od Quatra ničí ľuďom život
zdroj: Pravda.sk
Ich životy poznačila pôžička od spoločnosti Quatro. Quatro sa neskôr stalo dcérskou spoločnosťou Consumer Finance Holding, a. s.

Takto sa zbavíte dlhov

zdroj: noviny.sk
Viete, ako postupovať v prípade, keď chcete vyplatiť pohľadávku voči firme, ktorá nereaguje na vašu prosbu o upresnenie sumy?

Ako zvládnuť nové inkasá
zdroj: banky.sk
Našu poradňu k tému účtov vo februári rozširujeme o aktuálne otázky týkajúce sa prechodu na SEPA platby a s ním spojené zmeny pri inkasách.


Upozornenie NBS

zdroj: NBS
Národná banka Slovenska v záujme udržiavania dôveryhodnosti finančného trhu, ochrany klientov a rešpektovania pravidiel hospodárskej súťaže si týmto dovoľuje upozorniť verejnosť, že činnosť spoločnosti iService, a. s., so sídlom v Bratislave ako prevádzkovateľa internetového portálu www.zltymelon.sk, a spoločnosti iSale, s. r. o., so sídlom v Bratislave, ktorá s ňou spolupracuje pri prevádzke internetovej aukcie pôžičiek,  nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska.
Týmto odporúčame verejnosti, aby venovala zvýšenú pozornosť zhodnoteniu vážnosti rizík, ktoré sú spojené s takto investovanými finančnými prostriedkami.

Výstraha NBS
Loyal Bank Limited
Peter Vystavil a spoločnosť Blue Effect, s.r.o.
WESTLINE
All Property Ltd
EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o.
Worldclearing US LLC
Happy Trend Ltd. o.z. Slovensko
Plus500 Ltd
Infinity Capital, o.c.p., a.s
.

Splácanie pôžičky môže strašiť aj po rozvode

zdroj: Banky.sk
Pri úvere, o ktorý sa delia manželia, banky zaujíma len to, kto je schopný ho ďalej splácať.

Keď sa manželstvo blíži ku koncu mali by partneri vyriešiť aj svoje spoločné dlhy. Z pohľadu bánk je jedno kto bude úver z manželstva splácať. Dôležité pre nich je iba to, aby bol solventný a platil načas.

Porovnanie úverov
zdroj: Banky.sk
Ak si potrebujete požičať, využite porovnanie bezúčelových spotrebných úverov jednotlivých bánk, ktoré vám BANKY.sk prinášajú. Ušetrí vám to čas, no najmä peniaze. Poradie úverov si môžete upraviť buď podľa názvu banky alebo podľa výšky úrokovej sadzby. Porovnať je možné max. tri produkty naraz


Zvyšovanie penzií?
zdroj:pravda.sk
Už o necelé dva týždne dostanú prví penzisti vyššie dôchodky vďaka každoročnej valorizácii. Zvýšenie sa týka viac ako 1,3 milióna dôchodcov a Sociálna poisťovňa naň vyčlenila približne 123 miliónov eur.


Dôležité čísla v roku 2014

zdroj: finance.sk
Prinášame vám zoznam mzdových a účtovných súm platných v roku 2014, ktoré by ste mali poznať pretože ich budete potrebovať.
Životné minimum
198,09 eura/mesiac - životné minimum 1 plnoletej fyzickej osoby
Minimálna mzda
352 eur - minimálna mesačná mzda od januára
2,023 eura - minimálny hodinový zárobok v budúcom roku

Úvery v cudzej mene

zdroj: trend.sk
Úvery v cudzej mene u nás nedostanete. Ide o takzvané forex alebo devízové úvery, ktoré tvoria 60 až 90 percent všetkých úverov v Lotyšsku, Poľsku alebo Maďarsku. Riziko menových kurzov Maďarsko riešilo nanúteným predčasným splatením úverov. Súd rozhodol, že úvery v devízach sú legálne, hoci na nich klient prepláca.


Štát chystá pre nebankové spoločnosti licencie

zdroj: SITA
Poskytovatelia spotrebiteľských úverov a pôžičiek by mali byť držiteľmi licencií, ktoré by udeľovala Národná banka Slovenska. Na potrebe takejto regulácie „nebankoviek“ na finančnom trhu sa už dohodol minister spravodlivosti Tomáš Borec so šéfom rezortu financií Petrom Kažimírom.


Testovali sme nebankové spoločnosti

zdroj: Pluska.sk
Aj vám ide pred Vianocami hlava prasknúť, kde vezmete peniaze na darčeky? Uvažujete nad nebankovou pôžičkou? Popremýšľajte, či vám stojí pár minút radosti pod stromčekom za niekoľkoročné zadlženie. My sme pre vás nebankové spoločnosti preverili. Oslovili sme 20 málo známych nebankových spoločností. Už slogany, ktorými lákali ľudí, boli prekvapujúce. „Pôžičku vybavíme do niekoľkých hodín, bez zbytočného papierovania a hlavne bez ručiteľa či dokladovania príjmu,“ dočítali sme sa.