Úvery a pôžičky pre podnikateľov

Partner v podnikaní

Pre podnikanie často vznikajú partnerstvá za účelom podnikania. Nezriedka sa stáva, že jeden z partnerov začne časom firmu tunelovať. Druhý partner, ktorý firmu poctivo ťahá smerom k úspechu si toho všimne až keď je neskoro a v tom čase sa môže firma ocitnúť na kolenách. Ten čo tuneloval firmu z toho vykĺzne a vzdá sa podielu v spoločnosti, ak to bola eseročka, alebo ak to bolo na živnosť toho druhého, jednoducho ukončí spoluprácu.

Jeden zo spôsobnou, ako vytvoriť pevnejšie partnerstvo, je čerpanie firemného úveru. Podnikanie bude financované z úverových zdrojov a v úverovej zmluve budú obaja partneri uvedený ako spoludlžníci. Ak by chcel niektorí z nich vycúvať, úverového záväzku sa vzdať nijako nemôže a tak bude v partnerstve viazaný až do splatenia úveru. Takýmto spôsobom je možné zaviazať aj tichého spoločníka, alebo aj viacerých, ktorý na podnikaní participujú.

Vždy je vhodné, vopred si všetko prepočítať a stanoviť čo a ako bude v budúcnosti. Plánovanie a počítanie je prvým krokom k úspechu.

Partner v podnikaní