Najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa.

Drezúra koní

je základný jazdecká disciplína, ktorej cieľom je pri vykonávaných cvikoch dosiahnutie maximálneho súladu medzi koňom a jazdcom.
   Hlavným cieľom tejto špeciálnej cesty výcviku koňa je vývoj koňa do „spokojného atléta“ práve spomínaným harmonickým výcvikom, ktorý má chuť pretekať a predvádzať tréningom získané schopnosti na pretekoch od základnej úrovne až po najťažšie úlohy, ktoré sa jazdia na Olympijských hrách. Na najvyššom vrchole drezúrneho umenia, alebo drezúrnej gymnastiky je kôň schopný predvádzať jednotlivé náročné cviky s minimálnymi pomôckami, podporou, alebo vedením jazdca tak, že celkový výsledok je uvoľnený kôň, ktorý v pravidelnom rytme cvičí úlohu bez najmenšej známky námahy.
   Drezúra je niekedy označovaná aj ako "konský balet". Napriek tomu, že drezúra má dlhodobú tradíciu, jej oficiálne korene siahajú do renesancie. Najväčší európsky majstri jazdenia vyvinuli v tom čase postupný tréningový systém, ktorý sa síce postupne modernizoval, ale podstata zostala nezmenená a aj v dnešných časoch tvorí základňu moderného drezúrneho tréningu, poznáme ho pod názvom klasická drezúra.
   Každý jazdec by mal mať záujem naučiť sa, ako čo najpresnejšie jazdiť v obdĺžniku a tieto vedomosti dôsledne využiť, aby jeho známky na súťažiach boli čo najvyššie. Vyhnutie sa zbytočným chybám znamená čo najmenej "darovaných" bodov súperom.
tel: 0905 540 692
e-mail: rajkoni@plenkall.com
ak nie sme na telefóne, pošlite SMS, ozveme sa