m menu image  m home m cart

Jazyk

Slovencina  Čeština  

Stručně- hot news CZ


Garance vkladů v kampeličkách mají být nižší než u bank
zdroj: iDnes.cz  
Guvernér Česká národní banky Miroslav Singer by si přál, aby měly kampeličky nižší garance za vklady než banky. Argumentuje tím, že sektor je rizikovější, okrajový a zaměstnává asi třetinu bankovního dohledu.


Metropolitní spořitelní družstvo
zdroj: investujeme.cz
Fond pojištění vkladů dostal od ČNB  oznámení, že Metropolitní spořitelní družstvo není schopno dostát svým závazkům. Fond pojištění vkladů bude vyplácet náhradu ve výši přibližně 12 mld. Kč. Klienti Metropolitního spořitelního družstva, kterému Česká národní banka odebrala licenci, dostanou náhradu do výše 100 % vkladu, maximálně 2 744 000 Kč. Místo a datum zahájení výplaty náhrad Fond stanoví nejpozději do 15. 1. 2014


Daně převlékají kabáty
zdroj: penize.cz
Pokud jde o daně, od prvního ledna nás čeká hned několik změn. Co bude jinak a s čím je třeba v roce 2014 počítat? O některých novinkách v daňové oblasti jste na Peníze.cz už četli - některé jsme rozebírali podrobně, jiné zmínili jen letmo a ještě se k nim vrátíme. Tentokrát přinášíme souhrnný přehled všeho důležitého pro rok 2014 na jednom místě.

ČNB vs kampeličky - 1:0
Zdroj: Investujeme.cz
Česká národní banka myslí svůj boj s družstevními záložnami vážně. Jedna z největších společností v tomto oboru včera přišla o povolení, další velká společnost pak vysvětlovala na půdě národní banky své záměry do budoucna a snaží se o zrušení předběžného opatření. A lidé, kteří chtěli vyšší úrok i za cenu vyššího rizika, budou mít smůlu.

Finanční arbitr
zdroj: penize.cz
Finanční arbitr je tu proto, aby řešil spory spotřebitelů a finančních institucí. Počet institucí, proti kterým se u něj můžete dovolávat svého práva, se nedávno razantně rozšířil: arbitr může nově řešit vaše spory s pojišťovnami, finančními poradci a zprostředkovateli nebo směnárnami.

Spořicí účty
zdroj: Investujeme.cz
Uložit peníze na spořicí účty je čím dál méně výnosné. Všechny lépe úročené banky své sazby snížily. Jen jediná úroky zvedla - ovšem klade si tvrdé podmínky pro jejich získání. Jaké jsou aktuální úrokové sazby spořicích účtů?
Úrokové sazby spořicích účtů klesají na svá minima. Banky buď drží velmi nízké sazby mezi 0,2 % a 0,65 %, nebo sazby snižují. Pokles sazeb přitom není malý. Nejčastěji banky snížily úrokové sazby spořicích účtů o 0,2 procentní body, přičemž nejhlubšího poklesu se dočkali klienti Air Bank, u níž sazby klesly o 0,3 procentního bodu od července 2013. Nutno přiznat, že i přes tento pokles se drží mezi třemi nejlépe úročenými účty.poklesu se dočkali klienti Air Bank, u níž sazby klesly o 0,3 procentního bodu od července 2013. Nutno přiznat, že i přes tento pokles se drží mezi třemi nejlépe úročenými účty.

Banky zamítly
zdroj: bankovnipoplatky.cz
Před necelými dvěma týdny služba Poplatkyzpet.cz doručila na podatelny pěti největších českých bank první výzvy na vrácení úvěrových poplatků. Každá z pěti vyzvaných bank ve stanovené sedmidenní lhůtě na výzvy nereagovala. Klienti bank prostřednictvím služby Poplatkyzpět.cz požádala předsedy představenstev jednotlivých bank o osobní setkání s cílem vyřešit celou věc smírnou cestou bez nutnosti soudu. Odpovědi bank na žádost o setkání, stejně jako vyjádření na výzvy o vrácení úvěrových poplatků, byly zamítavé.

Velká rizika malých
zdroj: měšec.cz
Nebezpečí nebankovních půjček nemusí číhat jen ve vysokých úrocích, ale například i v dalších ustanoveních a výši poplatků. Nenechte se napálit.

Rizika nebankovních půjček
zdroj: RPSN.cz
Na českém trhu funguje mnoho různých nebankovních subjektů, které nabízí půjčky. Mají společné nižší požadavky na solventnost klienta, rychlé vyřízení a zejména vysoké úročení poskytovaných prostředků. Mezi ty nejvíce oblíbené patří společnosti poskytující drobné hotovostní půjčky a úvěry, nebankovní splátkové společnosti poskytující úvěry na zboží a konečně také zastavárny.

Exekuce nemovitosti

zdroj: Domácí finance
Exekuce dluhu aneb 1000 Kč = 12 000 Kč. Exekuce nemovitosti hrozí i za banální dluh. V případě, že dlužník částku nezaplatí je exkutor oprávněn konat dle svého uvážení. Tedy například prodejem majetku dlužníka. Tzn. váš byt je ohodnocen soudním znalcen, dán do dražby, ze které se vyplatí dluh, náklady na exekuční řízení a vymáhání dluhu exekutorem. Následně náklady na dražbu. Zbylé peníze jsou vám předány. Toto je samozřejmě katastrofický scénář, nicméně lze na něm ilustrovat jak může skončit neplacení závazků nebo předlužení.

Ani půjčka v rodině není bez rizika
zdroj: Idnes.cz
Osm úvěrů včetně možných rizik. Každá půjčka může znamenat problém, když současně s jejím splácením třeba přijdete o práci či dlouhodobě onemocníte. Pokud si půjčíte od důvěryhodné společnosti a budete řádně splácet, může být úvěr relativně menší riziko než půjčka od neznámého "poradce".Pre vás od nás

PLENKALL homepge